Denizli İl Koordinatörlüğü

DR. SADIK YETİM 13. BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ KABUL SÜRESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM 13. Başvuru Dönemi için yatırımcılardan 10 Şubat 2015 tarihine kadar proje başvuru hazırlıklarına hız vermelerini istedi. 

   Dr. Yetim, Proje hazırlıklarına yeni başlayacak olanlar için zamanın kısıtlı olması sebebiyle, makine ekipman alımının uygun olabileceğini, bir işletme binası kiralayarak üretime yönelik sıfır makine alımlarının 13. Çağrı dönemine yetişebileceğini ifade etti. Sonraki dönemlerde bütçenin azabileceğini ifade eden Dr. Yetim, yatırımcıların 13. Çağrı dönemini iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

  13. çağrı dönemi ile ilgili bilgiler aktaran Dr. Yetim, “Bu çağrı için proje kabulleri 10.02.2015 tarihine kadar sürecek. Programa dâhil 42 ilde kullanılacak olan toplam hibede il bazında herhangi bir bütçe sınırlaması bulunmamaktadır. Sadece 13. Çağrı Dönemi için ayrılan bütçe tam 187 milyon avro’ dur.” dedi.

  İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM, 10 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan 13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamındaki başvuru kabul tarihi 10 Şubat 2015’te sona erecek olup ek süre tanınmayacaktır.

Kurum Merkezimizden gelen talimat doğrultusunda; bu çağrı ilanı için 10 Şubat 2015, saat 21.00’dan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.’’dedi.
Cimer