Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü

TKDK’dan Sürdürebilirlik Eğitimi


Denizli İl Koordinatörlüğü /29.04.2015 – Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından desteklenen projeler kapsamındaki faydalanıcılar ve potansiyel faydalanıcılara yönelik arıcılık ve tıbbi-aromatik bitkiler tedbiri kapsamında “işletmelerin sürdürülebilirliği” eğitimleri düzenlenmiştir. İki gün süren eğitim faaliyeti 28.04 .2015-29.04.2015 tarihleri arasında TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü Pamukkale Toplantı Salonunda gerçekleşmiştir.
Tarım il müdürlüğü personeli Yüksek Ziraat mühendisi Süleyman KARAGÜL, Yüksek Ziraat mühendisi Şahin ŞENTÜRK, Yüksek Ziraat mühendisi Habib İPEK ,Gıda Mühendisi Rahime Ebru AYDOĞMUŞ, ve Tkdk Kıdemli Yerinde Kontrol Uzmanı Okan AKIN ve Proje İzleme ve Kontrol Koordinatörlüğü Kıdemli Yerinde Kontrol Uzmanı Candan Erbaş AKILLI’nın eğitmen olarak katıldıkları toplantıya çiftçiler, faydalanıcılar ve danışman firmalar tarafından  katılım sağlanmıştır.
Eğitim kapsamında Tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, iyi tarım uygulamaları, Yürürlükteki gıda mevzuatı ve uygulama sonrası yerinde kontrollerde dikkat edilmesi gereken hususları üzerine bilgilendirmeler yapılmıştır.
BİMER