Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü

TKDK DANIŞMANLARA EĞİTİMİ VERDi


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Denizli İl Koordinatörlüğü tarafından IPARD Programı kapsamında danışman kişi ve kuruluşlara yönelik olarak proje hazırlama kapasitesinin yükseltilmesi amacıyla 06 Mayıs 2015 tarihinde kurumumuz Pamukkale toplantı salonunda Danışmanlık ve proje hazırlama eğitimi düzenlenmiştir.
 
Denizli İl Koordinatörü Sayın Murat KAR’ın da katıldığı toplantıda birim amirleri ve ilgili birimlerden uzmanlar detaylı sunumlar yaptılar. “Hali hazırda faaliyet gösteren danışmanlara ek olarak yeni danışmanların TKDK fonlarına gösterdiği ilgi 14. Çağrı ve sonrasında kaliteli proje sayısının artacağına işarettir.” Diyen KAR, “fonların ülkemizde ve Denizli’de kalması adına özverili çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.
Panelde; TKDK ve IPARD Programı Hakkında Tanıtıcı Bilgi, Teklifler ve İyi Mali Yönetim İlkeleri, Başvuru Sahibinin Sunması Gereken Bilgi ve Belgeler, Başvuru Paketinin İçeriği, Temini ve Hazırlanması konularında yapılan hatalar ve karşılaşılan sorunlar detaylı bir şekilde anlatıldı.
 
Sunumlar sonrasında 14. Proje Başvuru Dönemi ile birlikte gelen yenilikler, yapılan değişiklikler ve önceki dönemlerde en fazla yapılan hatalar konusunda danışmanlara yönelik açıklamalar yapıldı.
BİMER