Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü

İslam Kalkınma Bankası Türkiye Direktöründen TKDK’ya ziyaret


İslam Kalkınma Bankası Türkiye Direktörü sayın Saleh JELASSI tarafından Kurumumuza nezaket ziyareti yapılmıştır. Ziyarette karşılıklı olarak hem İslam Kalkınma Bankası faaliyetleri hem de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) faaliyetleri hakkında gerek sayın Saleh JELASSI ve gerekse de TKDK Başkanı sayın Ali Recep NAZLI tarafında bilgiler verilmiştir.

TKDK Başkanı sayın NAZLI konuşmasında, AB Üyelik yolunda ülkemizde TKDK tarafından üstlenilen rol, TKDK tarafından başlatılan AB Kırsal Kalkınma desteklerinin kaydettiği aşama ve uygulamaya geçen projeler hakkında bilgiler verilmiştir. TKDK’nın akreditasyon dönemi ve proje uygulama döneminde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübelerinde islam ülkelerine aktarılması amacıyla D-8 ve SERIC gibi uluslararası kuruluşlar ile yapılan protokollere de atıfta bulunulmuştur. Bu çerçevede sayın NAZLI, İslam Kalkınma Bankası ile de çok faydalı olabilecek ortak çalışmalar yapılabileceğini vurgulamıştır.

İslam Kalkınma Bankası Başkanı sayın JELASSI’de konuşmasında, İslam Kalkınma Bankasının İslam coğrafyasında bir çok ülkede çok önemli projeler geliştirdiğini belirtmiştir. Bu projelerin birçoğunda Türkiye’den değişik kurumlar ile işbirliği içerinde çalıştıklarını ve Türk uzmanların çok önemli roller üstlendiğini vurgulanmıştır. Bu çerçevede TKDK ile de ortak çalışmalar yürütme noktasında istekli olduklarını belirtmiştir.

Toplantı sonunda hem TKDK Başkanı Sayın Ali Recep NAZLI, hem de İslam Kalkınma Bankası Türkiye Direktörü sayın Saleh JELASSI, her iki kurumun ortak çalışmalara başlaması konusunda mutabakata varmışlardır.

BİMER