Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü

TKDK’DAN DENİZLİ’YE 31 MİLYONLULUK YENİ YATIRIM


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Denizli İl Koordinatörü Murat KAR, “ 14.Çağrı döneminde toplam 15 yeni proje kabul ettiklerini ve bu 15 projenin toplam yatırım tutarlarının 31.629.206 milyon tl olduğunu ”söyledi.
                Denizli adına son proje kabul dönemi olan 14. Çağrı hakkında bilgiler aktaran Kar, “10 Haziran tarihinde sonuçlanan 14. Çağrıda toplamda 15 proje alınmıştır. Bu projelerin toplam bütçesi 31.629.206 TL dir. Ve projelerin kurumumuzca incelenip uygun bulunmasıyla birlikte bu meblağın 18.569.491 TL’si yatırımcılara geri dönüşümsüz hibe olarak ödenecektir.” dedi.
Alınan projelerle ilgili bilgi veren Kar “ Kısıtlı yatırım alanı olan 14.çağrı ilanında 12 adet Süt Üreten Tarımsal İşletme,2 adet Soğuk Hava Deposu ve 1 adet de Kırmızı Et  Kesimhanesi  projesi alınmıştır. Şu ana kadar yapılmış tüm çağrılarda alınmış Süt Üreten Tarımsal İşletme proje sayısı toplamda 10 iken sadece 14.çağrı döneminde alınan Süt Üreten Tarımsal İşletme projesi 12 dir ” dedi.
                Bu projelerden 7  tanesinin  %65 oranında, 1 tanesinin %60 oranında, 4 tanesinin %55 oranında ve 3 tanesinin de %50 oranında geri dönüşümsüz İPARD hibe fonlarından yararlanacağını bilgisini veren Kar; “IPARD fonlarının yüzde 75’inin AB’den gelmektedir, Türkiye için kullanılmadığı takdirde AB'ye geri gidecektir, bu açıdan bakıldığında konuyu milli bir mesele olarak görüyoruz ve bu duygularla tüm personelimizle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.
                Kar ayrıca “13.Çağrı döneminde teslim alınan projelerinde hızlı bir şekilde incelendiğini ve bu projelerden 8 tanesiyle yakın zamanda sözleşme imzalanacağını belirterek   Denizli için yeni yatırımlar başlıyor.” dedi BİMER