Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü

DENİZLİ TKDK İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ, 13. ÇAĞRI DÖNEMİNDE PROJE SUNAN YATIRIMCILAR İLE BİR ARAYA GELDİ.


TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü 09.07.2015 Perşembe günü Pamukkale Toplantı Salonunda, 13. Çağrı ilanında kuruma  projelerini sunan; Süt Ürünlerini İşleme ve Pazarlaması, Et Ürünlerini İşleme ve Pazarlaması, Meyve ve Sebze İşleme ve Pazarlaması, Yerel Ürünler ve Mikro İşletmeler ve Kırsal Turizm konularında yatırım yapacak 18 müteşebbis ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.
İl Koordinatörü Murat KAR’ın başkanlığındaki toplantıda ilk olarak koordinatörlük, destekler ve son proje kabul dönemi olan 13. Çağrı ile ilgili bilgi verildi. İl Koordinatörü Kar “10 Şubat 2015 tarihinde sonuçlanan 13. Çağrıda toplamda 39 adet proje ile sözleşme imzalama aşamasına gelinmiştir. Bu projelerin toplam bütçesi 56.480.670 TL’dir. Projelerin kurumumuzca incelenip uygun bulunmasıyla birlikte bu meblağın 24.243.987 TL’si yatırımcılara hibe olarak yatırımcılarımıza ödenecektir. Sözleşme aşamasına gelen bu 39 proje ile de sözleşme imzalandıktan sonra sözleşmeye bağlanan proje sayısı 278’e çıkacaktır. Sözleşmeler imzalandıktan sonraki tüm projelerin toplam bütçesi 171.443.843 TL, Kurumumuzca ödenecek hibe miktarı ise 82.519.285 TL olacaktır. ” dedi.
 
Kar, “sizlerle sık sık bir araya gelmek, sıkıntılarınızı dinlemek, yatırım öncesi ve yatırım sırasında oluşan sorunlara gerek bizim bünyemizde gerekse ilgili kurumlarla irtibata geçerek çözüm olmak istiyoruz. Sizler yatırım yapın, bizler destek olalım. Önce Denizli’nin sonrada ülkemizin büyümesine katkı sağlayalım. Bunu birlikte gerçekleştirmemiz hiç de zor değil. Bizler inanıyoruz ve birlikte başarabiliriz. Geçtiğimiz çağrı dönemlerinde bunu başardık. 2015 yılı itibari ile yaklaşık 43 milyon TL yatırımcıların hesaplarına aktarıldı.” dedi.

                 Bu gibi istişare toplantılarını belirli aralıklarla devam edeceğini hatırlatan Kar, “yatırımcılarımızla iletişimi çok önemsiyoruz, proje hazırlama ve sunma işi bir süreçtir ve biz bu süreçte ilimize yatırım planlayan tüm yatırımcılarımızın yanındayız. Müteşebbislerle sürekli iletişim halinde olarak proje kabul süreçlerinden yatırımların tamamlanma sürecinin sonuna kadar sağlıklı iş ve işlemler tahsis etme arzusundayız.” dedi.Kar “Kullandırdığımız IPARD hibe fonları bitmez bir kaynak değildir. Her çağrı döneminde sunulan uygun projelerle birlikte azalmaktadır. Bundan dolayı şimdiye kadar kabul edip incelememiz sonucunda merkeze gönderdiğimiz ve onaylanan her proje ile sözleşme imzalanırken bundan sonraki çağrılarda özellikle bazı konu başlıklarında sıralama kriterleri devreye girecektir. Dolayısıyla yatırım yapacak olan müteşebbislerin bir an önce karar verip projelerini hazırlatıp çağrıya çıktığımız tarihlerde bize projelerini sunmaları yegane isteğimizdir. Bu noktadan hareketle Denizli ilimizde yatırım yapacak herkesi kaçırılmayacak bu fırsatları değerlendirme adına hızlı davranmalarını istiyoruz.” dedi.


                 Toplantıya katılan yatırımcılar, projelerin değerlendirme sürecinde bu tür toplantıların kendileri adına son derece faydalı olduğunu ve ilgilerinden dolayı TKDK İl Koordinatörlüğü personeline teşekkürlerini ilettiler.BİMER