Adobe Flash player yukleyiniz
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü

TKDK’DA IPARD II DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın  Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 18.12.2015 tarihinde IPARD II Birinci Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.
Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli İl Koordinatörü Murat KAR “IPARD II Programının ilk çağrı ilanına çıkmış bulunmaktayız. IPARD II 1. Çağrıda; Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme sektörlerinde ki yatırımlar desteklenecektir. Uzun süredir beklediğimiz bu çağrıdan tüm Denizlili yatırımcılarımızın faydalanmaları için yatırımcılarımızdan hızlı davranmalarını  istiyoruz.” dedi.
 
Kar ayrıca “Başvurular hakkında detaylı bilgiler ve başvuru kurallarının yer aldığı Başvuru kuralları için, Başvuru Çağrı Rehberleri (versiyon 1.0) Kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) ve İl Koordinatörlüklerinden temin edilmelidir. Ayrıca, bu başvuru çağrı döneminde Kurumumuz tarafından yapılacak ilave duyuru ve bilgilendirmeler de bu çağrı ilanı kapsamında dikkate alınmalı ve söz konusu duyuru ve bilgilendirmeler, kurumumuzun resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) takip edilmelidir.Ayrıntılı bilgi için tüm yatırımcılarımızı kurumumuza davet ediyoruz ” dedi.


 
BAŞVURU TARİHLERİ
 
Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101) -25 Ocak 2016-26 Şubat 2016 ; Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103) -29 Şubat 2016-25 Mart 2016 ; Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302) -28 Mart 2016-22 Nisan 2016
 
BİMER