Denizli İl Koordinatörlüğü

Denizli İl Koordinatörlüğü Daha Önce Kuruma Proje Sunan Danışmanlarla 13. Çağrıyı Değerlendirdi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Denizli İl Koordinatörlüğü tarafından IPARD Programı kapsamında bu zamana kadar kurumumuza proje sunmuş danışman kişi ve kuruluşlara yönelik olarak 09 Aralık 2014 tarihinde Pamukkale toplantı salonunda 13.Çağrı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TKDK Denizli İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, 13. Çağrı döneminde yatırımcıları bekleyen yenilikleri anlattı. IPARD programı kapsamında 13. Çağrıda desteklenmeye başlanan yenilenebilir enerji yatırımlarına vurgu yapan Dr. Yetim, “tüm alt tedbirlerimizde güneş enerjisi sistemleri ve ekipmanları desteklenecektir. Yeni yatırımlar ve mevcut işletmelerin ilgili tedbirin üst limitine kadar %50 oranında desteklenecektir” dedi. “Fonların her geçen gün azaldığına dikkat çeken Dr. Yetim, Denizli ilimiz için fonların azami derece kullanılmasını arzu ediyoruz ve kaliteli hazırlanmış projeleri bekliyoruz.” Dedi.

 Proje Başvuru, Yerinde Kontrol ve Ödeme Birimleri tarafından karşılaşılan sıkıntıların 13. Çağrı döneminde tekrarlanmaması adına ilgili birimlerle danışman kişi/kuruluşlar arasında bilgi paylaşımı yapıldı.
 
Cimer