Denizli İl Koordinatörlüğü

TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü 13.Çağrı İçin Proje Sunacak Olan Yatırımcılara Bilgilendirme Toplantısı DüzenlendiTKDK Denizli İl Koordinatörlüğü Pamukkale Toplantı Salonunda, 13. Çağrı ilanında kuruma projelerini sunacak yatırımcılara bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıya 13.Çağrı için proje sunacak olan aralarında Bozkurt Belediyesi Başkanı Birsen ÇELİK’inde bulunduğu çok sayıda yatırımcı katıldı. İl Koordinatörü Dr. Sadık YETİM’in başkanlığındaki toplantıda ilk olarak koordinatörlük, destekler ve son proje kabul dönemi olan 13. Çağrı ile ilgili bilgi verildi.

Dr. Yetim, “TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü olarak başvurusu yapılan projelerden sözleşme imzalayarak yatırımlarına başlayan 198 işletmeye toplamda 2014 yılsonu itibariyle 38 Milyon TL’lik kaynağı aktarmış bulunmaktayız. Bu aktarılan kaynak hibe fonudur, yatırımcıların katkısı ile birlikte toplamda Denizli iline yapılan yeni yatırım 120 Milyon TL’yi bulacaktır. 2014 yıl içerisinde Denizli’ye aktarılan fonlarda koordinatörlüğümüz büyük başarılar sağlamıştır. Bu yatırımlar 2015 için de artarak devam edecektir.” dedi.
  
Önceki çağrı dönemlerinde yatırımcıların karşılaştıkları problemleri ve çözüm önerileri hakkında bilgi verilen toplantıda Dr. Yetim, ‘’ kurum olarak her zaman yatırımcıların yanlarında olduklarını, yatırımcılarımızın proje hazırlık sürecinde çekinmeden bilgi ve destek amaçlı kurumu ziyaret etmeleri gerekir.’’ dedi. Dr. Yetim ayrıca, yatırımcılardan 10 Şubat 2015 tarihinde sona erecek olan 13. Çağrı ilanı için proje hazırlıklarına hız vermelerini istedi.

Toplantıya katılan yatırımcılar, projelerin değerlendirme sürecinde bu tür toplantıların kendileri adına son derece faydalı olduğunu ve ilgilerinden dolayı TKDK İl Koordinatörlüğü personeline teşekkürlerini ilettiler.

Denizli için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun bir fırsat olduğuna değinen Yetim, yatırımcılara katılım ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Cimer